درباره ما

 

مجتمع فنی و حرفه ای و مرکز مهارت آموزی علم و صنعت در سال 1392 توسط سرکار خانم مهندس مهتاب بهرامی و با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی تاسیس شد و فعالیت آموزشی خود را ابتدا در زمینه فناوری اطلاعات (IT) ، امور مالی و بازرگانی، عمران و مکانیک آغاز نمود.

 

علم و صنعت به دنبال سیاست توسعه فعالیت های آموزشی خود و با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد ICDL ایران و سپیدار سیستم تهران حوزه فعالیت خود را گسترش داد. پس از نیازسنجی و بررسی تیم کارشناسان این مجموعه این مجتمع توانست با برگزاری دوره های آموزشی علمی و مهارتی فرصتی استثنایی برای تحصیل جوانان، مردان و زنان بازمانده از تحصیل فراهم آورد.

 

اکنون دیگر بازماندگان از تحصیل، ترک تحصیلی ها و دیپلم ردی ها در هر سن و سال و هر مقطع تحصیلی و شرایط مالی باشند می توانند به آسانی در مدتی کوتاه دیپلم رسمی گرفته و وارد دانشگاه شوند.

 

شرایط برای ادامه تحصیل همه اقشار جامعه کاملا مهیاست و علم و صنعت فرصتی استثنایی را برای ادامه تحصیل جوانان ، بانوان و آقایان بازمانده از تحصیل فراهم کرده است.

 

در این مرکز بانوان علاوه بر اخذ دیپلم رسمی از آموزش و پرورش مهارت های زندگی همچون سالم زیستن ، کودک یاری ، روانشاسی ، آشپزی حرفه ای و مدرن ، شیرینی پزی ، انواع دسر و بسیاری از آموزش های ارزنده و کاربردی را نیز فرا می گیرند.

 

دانشجویان تمام رشته های تحصیلی ، فارغ التحصیلان دانشگاه ها ، کارکنان دولت ، فرهنگیان و ... با توجه به ضرورت فراگیری کامپیوتر نیاز به آموزش دارند.

 

در این مرکز مهارت های هفت گانه کامپیوتر با عنوان ICDL نیز با اساتیدی توانمند و کارآمد آموزش داده می شود.در انتهای دوره های آموزش ICDL و بعد از برگزاری آزمون داخلی گواهینامه بین المللی به زبان لاتین و معتبر در سراسر دنیا به همراه ترجمه مدرک که قابل ارائه به تمام ارگانهای دولتی و غیر دولتی است ارائه می گردد.

 

کارگاه های عملی حسابداری به همراه آموزش نرم افزارهای روز حسابداری از جمله فعالیت های دیگر این مجتمع آموزشی می باشد. بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاه در رشته حسابداری توانایی و مهارت لازم جهت جذب شدن در بازار کار را ندارند ، علم و صنعت با برگزاری کارگاه های عملی به همراه اساتید مجرب رشته حسابداری راه را برای اشتغال آسان این عزیزان فراهم نموده است. در پایان دوره های حسابداری نیز گواهینامه معتبر در سطح کشور ارائه می شود.

 

این مرکز مهارت آموزی با عقد تفاهم نامه و قرارداد با نهادهای دولتی و دانشگاه ها تخفیف ویژه ای را برای کارکنان دولت و دانشجویان و دانشگاهیان در نظر گرفته است. همچنین این مرکز آموزشی با عقد قرارداد همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) برای مددجویان تحت پوشش دوره های آموزشی رایگان برگزار می نماید ، از این رو این افراد تحت پوشش کمیته می توانند با مراجعه به علم و صنعت از مزایای آن برخوردار گردند.

 

 

قابل ذکر است ، شهریه تمام دوره ها به صورت اقساط دریافت می گردد.